Jak jsem začala chodit na kurz fotografie

24. ledna 2012 v 17:48 | johhanis |  Život v Mexiku
Od pondělí 16.1.2012 jsem začala chodit na kurz fotografie do CEF Metepec (Centro De Especialización Fotográfica en Metepec). Věděla jsem o něm asi měsíc před tím, než jsem se do Mexika přestěhovala, a tak jsem poprosila Mirečka, jestli by mě na něj mohl přihlásit, abych se nějak zabavila než si najdu práci. Tenkrát jsem si ještě myslela, že budu umět víc španělsky, než umím :-D No, sice ještě moc nemluvím, ale docela rozumím, hlavně slovům, které se podobají anglickýmSmějící se. Kurz probíhá v pondělí, středu a pátek od 9:30 do 12:30 a má trvat 12 týdnů.
Do centra části Metepec jsem měla jet taxíkem. Dle instrukcí taxíkem se zelenými kostičkami, kterými jsou označeny "licencované" taxíky v Toluce, a tudíž by nemělo hrozit žádné nebezpečí. Dle instrukcí jsem měla jet za 40 pesos a ne víc, protože to je dle Míry normální cena. Naučil mě pár důležitých vět a druhý den ráno jsem vyšla. Po pěti pokusech kývl konečně jeden na požadovanou cenu a už jsem se vezla (pozn. tuším, že "domorodce" vozí i za míň, ale jak vidí "bílou tvář", ne a ne slevit). Protože jsem neznala cestu, mohla jsem se jen modlit, že jedeme dobře a doufat, že cca za 25 minut uvidím stavbu Iglesia del Calvario v centru Metepecu. Povedlo seÚžasný
Hned tady pod tím podloubím na fotce mám vchod do "školy", takže od kostela už je snadné trefit. Před prvním příchodem jsem byla trošku nervózní, protože jsem nevěděla, jak se vypořádají s tím, že neumím ještě moc dobře španělsky, jestli oni budou umět vůbec něco anglicky a jestli mě mezi sebe tak nějak přijmou. Obavy byly fakt zbytečné, musím říct, že se strašně moc všichni snaží. Náš přednášející Tony Ramon se vždy ptá, jestli je mi všechno jasné a pokud ne, mám ochotnou spolužačku, která mi to překládá do angličtiny. I když nerozumím úplně všemu, jsem ráda, že jsem ve společnosti Mexičanů a že alespoň část dne jsem nucena samostatně komunikovat španělsky (a taky že nesedím celý den doma na zadku:)) Nikdo nedělá žádné rozdíly, a i přesto, že mi dělá ještě problém plynule se vyjadřovat, ptá se mě Tony trpělivě na můj názor na fotky, které si ukazujeme.
První týden byl spíš teoretický, clona, čas, expozice atd atd. Co se týče fotografů, padaly jména jako Henri Cartier-Bresson, Robert Capa, Hector Garcia a přišla zmínka i o českém fotografovi Josefu Koudelkovi (u nás známý zejména svojí výstavou Invaze). Pro zajímavost odkaz na jeho fotografie zde. Mě osobně ale zaujal fotograf Yann Arthus Bertrand a jeho fotografie ze sekce The Earth From Above. Stojí za to se na ně podívat. To můžete zde.

Včera jsme s naší skupinkou asi 10 lidí vyjeli na výlet za město fotit vodopád a zkoušet si různé režimy na foťáku, clony, časy... Jako vždy byl krásný slunný den, po ráno sice trošku chladněji, ale jak jsme se blížili k poledni, začínalo o sobě dávat "horské" sluníčko značně najevo. Šli jsme kousek po starých kolejí a pak jsme lezli strmou strání listnatým lesem až jsme se dostali k minivodopádu. Světlo bylo dost ostré, ale i přesto jsem něco snad trošku dobře vyfotilaNevinný Povedla se mi i moje první dlouhočasová fotka. Napoprvé jsem s ní byla moc spokojená a radost z ní mi vydržela až do večera:-D
Snad se Vám alespoň trošku líbí, zítra jdu na kurz zas, tak se těším, co mě čeká tentokrát. Mějte se a brzy zase čau:-*

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 prema prema | 24. ledna 2012 v 19:29 | Reagovat

Fajn fotecky. libi se :)

2 Jana Jana | 24. ledna 2012 v 19:45 | Reagovat

hihi, díky za první koment Přemo:)

3 kleckounek kleckounek | E-mail | 24. ledna 2012 v 19:57 | Reagovat

Krásný, koukám, že ses dobře zabydlela....jen tak dál...

4 Iv Iv | E-mail | 24. ledna 2012 v 20:00 | Reagovat

Jani, první vlaštovky krásný! Už se těším na další přírůstky ;)

Přeji Ti dobré světlo :)

5 JNZŘNCB JNZŘNCB | E-mail | 25. ledna 2012 v 8:25 | Reagovat

Ahoj Jani, první fotky  sou úžasné a dlouho se na ně nezapomíná, Fotografujete  digitálně nebo staršími technikami na film ?  Pokud bude možnost věnovat se i klasické černobílé fotografii tak neváhej,   má stále své nepřekonatelné  kouzlo. Pokud se tomu budš chtít v budoucnu více věnovat věnuj  pozornost výběru fotoaparátů, rada profesionála je potřebná.
Jinak zde v CB padá bílé mokré bláto, dnes musím s dceruškou na její  maturitní ples a budu muset tančit. Namažu nohy Alpou a zítra dám vědět zda jsem přežil !

6 Jana Jana | 25. ledna 2012 v 15:25 | Reagovat

V kurzu se učíme obecně o fotografii, zatím probíhá ještě teorie, myslím že nás čeká i analogový foťák, uvidím a určitě budu psát. Jinak já mám zrcadlovku, Canon 450D, ale musím říct, že i na ní kolikrát nastavím černobílou fotografii, i když rady jsou upravit do černobíla až v počítači. Takhle mě to ale baví víc, vidím hned výsledek :-D Určitě budu přidávat další příspěvky a těším se na komentáře:) Díky!

7 Rashida Rashida | Web | 19. července 2017 v 4:40 | Reagovat

Ako sa dostať zadarmo iPhone5C? Veľmi jednoduché! Podrobnosti WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama