Návod na dlouhověkost ( ...a na získání hesla k wifi z nejbližšího knihkupectví:)

26. ledna 2012 v 0:30 | johhanis |  Život v Mexiku
Dnes ráno jsem jela na kurz fotografie opět taxíkem. Tentokrát se na 40 pesos nechal ukecat hned ten první. Někteří taxikáři po cestě mlčí, ale zatím 2 z 5 měli snahu se mnou konverzovat. A to i přesto, že museli některé věci vysvětlovat, a to třeba i dvakrát až třikrát, než jsem pochopila na co se ptají (na což bych já asi trpělivost neměla:-D). Sami tvrdí, že jsou rádi, že můžou komunikovat s někým, kdo není z Mexika, protože takových tu moc není. Zajímá je odkud jsem, kde je naše země, jaké to tam máme atd. Trpělivě mě nechají hledat ve slovníku slovíčka, které neumím, a já jsem ráda, že se tím něco naučím:) Je zajímavé, jak se otázky liší podle věku taxikářů. Mladší se ptal na to, jak dlouho trvá let z Čech do Mexika, kolik stojí letenka, kolik vyděláváme. Starší se ptal na věk, jakého se u nás lidé dožívají, na to, jak naše země vypadá, na vzdělanost lidí, jakým jazykem se u nás mluví, jestli se takovým jazykem mluví jenom u nás atd.:) Když jsme si tak povídali o té dlouhověkosti Mexičanů (většinou se tu dožívají většinou kolem 80 let, co mi tak povídal), slíbila jsem mu, že vyřídím všem lidem v Čechách, aby jedli víc chilli, že to je určitě recept na dlouhověkost, takže milí Češi: " JEZTE VÍC CHILLI A BUDETE ŽÍT DÉLE!" Smějící se Musím říct, že takové konverzace po ránu mi vždycky zvednou náladuÚžasný

Na kurzu fotografie jsme si povídali o pravidle třetin. Kdo se zajímá o fotografii, ten to určitě zná a kdo to nezná, ten si o tom jistě brzy někde přečte. Třeba ZDE. Příště máme donést k analýze fotografie, které jsme kdy vyfotili. Takže vyhrabu něco z mých dřívějších úlovků a půjdu je nechat zkritizovat. A vy mi můžete některé zkritizovat taky. Udělala jsem rychlý výběr, který je ve složce "Fotografie z mého hledáčku", vlevo v menu pod záložkou Galerie:) Komentáře pod článěk, prosím:)))

Dneska mi došel kredit na mém mexickém čísle. Jen tak pro zajímavost, mám číslo s městskou předvolbou 558, což je District Federal (jinak Mexico City). Ani Míra netušil, když mi číslo na letišti kupoval, že volání mezi státy Mexika funguje jako roaming. To znamená, že pro Estado de México, kde se nachází Toluca, je moje číslo jakoby v roamingu. Takže když mi došel kredit, nemohl mi volat, protože za příchozí hovory jsem netušíc taky platila. Co čert nechtěl, vyčerpala jsem i předplacená data na internet, takže jsem mu o sobě nemohla dát vědět ani přes program whatsapp, přes který si píšeme. (jen tak mimochodem, pro ty co mají internet v mobilu, je to skvělý messenger, stačí nainstalovat a ukáže Vám všechny lidi z Vašeho seznamu, kteří tuto službu používají, a hurá na smsky zdarma, funguje to i mezinarodně- více o whatsapp ZDE). No, abych to dokončila, prostě jsem se mu asi tři hodiny nemohla ozvat (což je na zrzku v Mexiku dlouho:-D), dokud jsem nenašla wifi zdarma kousek od bytu. V tu chvíli už mi taky stihl dobít kredit, protože mu bylo jasný o co jde a volal mi jestli jsem ok:) K nečemu to ale bylo, v tom hledání wifi mě napadlo zajít do knihkupectví, odkud jsme i doma chytali skvělý signál, ale bohužel jsme neměli heslo. Zkusila se zeptat, jestli nemají nějakou knihu španělštiny pro cizince, a jen tak mimochodem jsem je poprosila o heslo na wifi, že bych zkusila najít jeden titul dobré knihy a řekla jim, co hledám. No, byli moc hodní, takže dneska už Vám píšu z pohodlí postele a ne ze sporáku v kuchyni, což bylo jediné místo, kde jsem původně chytala vcelku chybý signálÚžasný
Na to, že se dneska nic nedělo, je to celkem dlouhý příspěvek že? Zítra mám volno, tak zkusím zajít nafotit tu naši Tolucu, ať alespoň vidíte, kde to žijeme. Ale nic neslibuji!;-)

BesosLíbající

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Franta Franta | E-mail | 26. ledna 2012 v 8:04 | Reagovat

Jani díky za zprávu, úúúplně tě vidím, jak si to všechno "nové" užíváš a učíš se plavat. Super, jen tak dál.Tady dnes padá sníh a začaly první mrazíky -7 stupňů.Přeji hodně štěstí, jdu si do vyhledávače zadat Toluca de Lerdo a podívat se. :-)

2 Prema Prema | 26. ledna 2012 v 10:11 | Reagovat

Ty jo taky rad neco vyfotim, koukam ze se tady i neco priucim :)) Fotky samozrejme tvrde zkritizuju :) Opatruj se tam :) PS du si dat neco palivyho, ja to mam rad :)

3 Prema Prema | 26. ledna 2012 v 10:14 | Reagovat

Fotky sem projel a prijdou mi vsechny pekny :)

4 Miška Miška | 26. ledna 2012 v 16:50 | Reagovat

Janičko, svělej nápad!! :)) a fotky parádní ;)

5 Smithf36 Smithf36 | E-mail | Web | 2. května 2018 v 9:53 | Reagovat

I  conceive you have  remarked some very interesting points ,  regards  for the post. aekdgeecfeeabafe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama