15 denní putování po krásách Mexika - DEN 1. - Nevado de Toluca

2. února 2013 v 1:59 | johhanis |  Život v Mexiku
Včera přiletěl brácha s přítelkyní Marťou. Míra naplánoval zhruba 15 denní okruh, kdy bychom měli stihnou vidět to nejkrásnější z Tolucy, Mexico city a pak se vydat na okruh po Yucatánu, kdy nebude chybět Cholula, Puebla (kterou už znáte), přejezd přes Chiapas a Tabasco směrem ke Campeche, Chichen Itza, Meridě až ke Cancunu, Playa del Carmen, Tulumu a návrat zpět přes Bacalar, kde je nádherná laguna, Palenque, San Cristobal de Las Casas, Oaxacu, Cuernavacu a Taxco. Uvidíme jak se nám to všechno podaří;-)

DEN 1.
Ráno vstáváme vcelku brzy. Po dlouhém letu se rychle zregenerovali, a tak už v devět vyrážíme půjčeným Jeepem směr Nevado de Toluca, které znáte z posledního článku. Máme v plánu vyjít na jeden postranní vrchol, odkud je krásný výhled na Popocatépetl a Iztaccíhuatl. Popravdě, neřídila jsem v Mexiku nikdy, ale cesty znám jako spolujezdec celkem dobře. Na půjčený Jeep si chvíli zvykám, hlavně na jeho široká kola, ale po chvilce to jde. První zaváhání přichází, když projíždím celý obchvat a neodbočuji tam, kam mám. Po chvilce se ale orientuji a najíždím na správnou trasu. Je nádherné počasí. Město zalévá smogová inverze, ale jakmile vyjíždíme o pár set metrů výše, nyskytá se nám nádherný pohled. Přijíždíme do základního tábora, kde je nezvykle moc lidí. Ani nevyndáme věci z auta a dozvídáme se, že dnes nahoru nesmíme. Natáčí tu nějaký dokument. Zklamaní se vydáváme na cestu kolem, která by nám nepřinesla nic moc zajímavého, kromě dlouhé procházky. Neuteče ani minuta a píská na nás pán z režie, že mají pauzu a můžeme nahoru. Máme na to asi hodinu a půl. Super! Snažíme se trošku "šlápnout", kyslík ale chybí. Marťa skoro kolabuje, ale vidina úžasného výhledu ji motivuje. Po malých přestávkách se ocitáme nahoře. Slunce peče neskutečnou silou, faktor 50 se zdá jak nic, červenají nám tváře. Děláme několik fotek, kocháme se výhledem, vyčnívajícími "kopečky", modrým jezerem a pelášime zpět dolů .
Provoz ve městě a protesty na hlavním náměstí nám prodlužují zpáteční cestu o třičtvrtě hodiny. Jsou tři odpoledne a konečně vracíme Jeep. Zpečení a zpocení. Vyzvedáváme Míru v práci a na obědě seznamujeme "nováčky" s tacos (kukuřičné placky s různými druhy pečeného masa, limetami, pálivými omáčkami...). Zpět domů se vracíme městskou dopravou. Chvilka odpočinku je na místě. Nejen časová změna, ale i menší množství kyslíku se projevuje. A hlavně! Před večerem v tradiční kantýně Los Remedios je třeba trošku odpočinku. Tequila, hudba a tanec na nás čeká!;-) Ahoj zítra!
Něco málo fotek z toho dne ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama