15 denní putovaní po krásách Mexika - DEN 10. - Akumal, Tulum

12. února 2013 v 3:08 | johhanis |  Život v Mexiku
Kufry balíme celkem brzy, protože máme chuť poválet se u průzračného moře, a tak se přesouváme o cca 30 kilometrů více na jih do přírodní rezervace Akumal, která je známá hlavně pro přítomnost želv, rejnoků a dalších zajímavých ryb. Turisty se to tu ale jen hemží, tak nás nějak přechází chuť na šnorchlování a jen se procházíme, opalujeme, koupeme. Želvy jsme tu viděli už před rokem a půl, takže jsme sem nejeli vyloženě kvůli tomu, ale spíše za krásnou pláží a mořem.

Odjíždíme něco kolem půl druhé, abychom stihl ještě Tulumské rozvaliny. Byla by škoda nevyužít nedělní vstup zdarma pro rezidenty Mexika, i přestože není tak vysoký (57 MXN/os.). Slunce se do nás jako vždy opírá, a tak už máme po těch dnech i nějakou barvu. Na to, že je neděle tu není až tak přelidněno (a nebo jsou navštěvníci tak dobře rozptýleni, že se to zdá), a tak areál procházíme vcelku nerušeně. O Tulumu jsem psala už jednou v článku ZDE, ale zmínka o nádherném výhledu na moře, který z vrcholu kamenité stráně od hlavní věže máte, za zmínku stojí vždycky. Další plusem tu je, zvlášť v parných dnech, že se můžete na celý komplex podívat i z moře, protože je tu k němu snadný přístup po zbudovaném dřevěném schodišti přímo z areálu.

Karibský den zakončujeme hledáním hotelu u tulumských pláží. Buď mají ale plno, nebo jim zbývají chatičky u moře, které jsou dost drahé. Nakonec náhodou zajíždíme do dvorku hotelu Los Arrecifes, kde maji volno pro 4 za 1200 pesos a je to tu opravdu jak v ráji. Můžete tu chodit všude bosí, protože kam se hnete, tam je sametově jemný bilý písek a palmy, hamaky, chatičky, a to vešecho asi 20 metrů od moře. CHCI TU ZŮSTAT NAVĚKY!!! :-D Využíváme dobrého času a jdeme se projít. Jsou tu lidé všech typů - starší, mladší, rodiny, sportovci na kitesurfech, hipies, baťůžkáři se stany. Moře je blankytně modré a docela silný vítr ochlazuje naše připečená těla. Jo, ne nadarmo se říká, že tulumské pláže patří k těm nejkrásnějším na světě.

Na večer si zamlouváme stůl v restauraci poblíž, smlouváme cenu a objednáváme grill z mořských plodů včetně langusty a láhve vína pro 4. K výborné večeři nám hraje trio se skvělou zpěvačkou a romanticky ji završujeme krátkou procházkou na pláži. Zdá se Vám to jako velká romantika? A to nebylo všechno. Korunku tomu nasadil brácha, když poklekl, vydal z "rukávu" prsten a ona řekla "ano":))) A tak jsme to zapili stylově v baru "Puro Corazón" (čisté srdce) a po půlnoci už jsme pravidelně oddychovali ve svých postelích.
Fotky z celého výletu najdete v galerii ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama