15 denní putování po krásách Mexika - DEN 4. - Mezi sopkami směrem do Choluly a Puebly

6. února 2013 v 3:22 | johhanis |  Život v Mexiku
Balíme se až ráno, jako vždy na poslední chvíli. Míra vyzvedává auto z půjčovny a kolem půl desáté vyjíždíme. Doprava v DF skoro žádná, a tak se poměrně rychle dostáváme do vesničky Amecameca, která je jakýmsi předměstím národního parku, ve kterém se nachazí vám již známe sopky Popocatépetl a Iztaccíhuatl. Ráno jsme neměli snídani, a tak si dopřaváme na místním trhu čestvě uvařené pozole (vývar, vetšinou s kuřecím masem a velkými kukuřičnými boby, do kterého se přidává čerstvý salát, ředkvičky, cibule, podle chuti oregano, chili omáčky atd.) Jedna taková polévka vás dokáže zasytit na půl dne:) Zapíjíme vše čerstvě vymačkanými džusy a pokračujeme serpentinami až do základní stanice mezi sopkami. Je pod mrakem, z výhledu téměř nic nemáme, a tak se spouštíme polní cestou dolů k Cholule.
Volíme ubytováni jako minule. Pohodová, dobře udržovaná ubytovna - Real de Aguila, kde platíme za pokoj pro 4 osoby 650 pesos. Dáváme chvilku oddychu a vyrážíme do útrob Velké pyramidy. Procházíme archeologické naleziště, nemijíme ani kostel na vrcholu. Výhled na sopky kazí mraky. Chladíme se margaritou a "nováčci" chutnají mistni cemitu (houska se sezamovými semínky plněná plátkem masa, nejlíp řízkem, zeleninou, prostě jak hambáč s řizkem). Po cestě se nechávame zlákat smaženými chapulines na česneku. Když si člověk neuvědomuje, co jí, je to vynikajíci, zvlášť tato přichuť. Kolem šesté se vracíme. Sedáme do auta a jedeme na skok do Puebly. Chceme jet do typické restaurace na ochutnávku mole, ale překvapivě brzy zavírají, a tak volíme jinou restauraci, kde sice nenabízi degustaci různých druhů, ale klascké mole poblano je tak skvělé, že mě uspokojuje kombinace jen s rýží bez masa. Večeří zakončujeme tento den a po jedenácté uleháme do postele.
Podrobnější popis Choluly a Puebly najdete v mém dřívejším članku ZDE, stejně jako fotografie v galerii ZDE (přišlo mi zbytečné fotit to znovu:).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama